Właściciel przedsiębiorstwa przy każdej decyzji inwestycyjnej bierze pod uwagę koszty uzyskania przychodu. Jednym z czynników, kształtujących koszty jest korzystanie z firmowych samochodów. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się wynajem długoterminowy dla firm. Więcej o tej formie nabycia samochodów firmowych, znajdziesz w naszym artykule. 

Czym jest najem długoterminowy samochodów?

Jeśli chodzi o długoterminowy wynajem samochodów to forma, polegająca na wynajmie pojazdu na okres od 1 roku do nawet 5 lat. Nasuwa się zatem naturalne pytanie, dla kogo jest możliwy najem długoterminowy? Samochód wynająć może zarówno właściciel przedsiębiorstwa, jak i osoba fizyczna. 

Długoterminowy najem pojazdów jest zatem skierowany do wielu grup osób, które chcą jeździć samochodem bez konieczności jego kupienia i podnoszenia kosztów związanych z eksploatacją. 

Od kilku lat wynajem długoterminowy stanowi popularny sposób, pozwalający na tworzenie lub poszerzanie floty samochodowej. Głównym powodem jest to, że najem długoterminowy samochodów oferuje pojazdy na atrakcyjnych warunkach finansowania i można go zaklasyfikować jako koszty uzyskania przychodu. 

Najem długoterminowy samochodów – ile kosztuje?

Koszty, zwłaszcza dla przedsiębiorstw są ważne. Zatem ile kosztuje najem długoterminowy? Samochód to jeden z czynników, kształtujących cenę na wynajem długoterminowy dla firm

Oprócz modelu pojazdu na koszty ma wpływ sam czas wynajmu, a także zakres dodatkowych usług. 

Jakie korzyści zapewnia wynajem długoterminowy dla firm?

Przedsiębiorcy są zainteresowani formą pozyskania pojazdu, jakim jest najem długoterminowy samochodów, ponieważ z takiego sposobu płyną liczne korzyści. Osoby, które zdecydują się na długoterminowy wynajem samochodów, mogą być pewne:

  • Możliwości uzyskania pojazdu w przystępnych cenach,
  • Pozyskania samochodu przy ponoszeniu niewielkich kosztów własnych,
  • Szerokiej oferty modeli samochodów,
  • Otrzymania serwisu i przeglądów w ramach usługi, jaką jest najem długoterminowy samochodów

Rekomendowane artykuły