Lakier samochodowy to jeden z najważniejszych elementów pojazdu, który w ogromnym stopniu decyduje o tym, jak samochód się prezentuje i jaka jest jego realna wartość. Ochrona lakieru samochodowego jest istotna z punktu widzenia codziennego użytkowania pojazdu i nie powinniśmy o niej zapominać. W sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby unikać problemów chociażby z korozją, uszkodzeniem elementów gumowych i wykonanych z tworzyw sztucznych czy szybami, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Wykonują oni między innymi cieszące się dużą popularnością powłoki ceramiczne.

Zastosowanie powłok ochronnych, jak również kompleksowa, systematyczna ochrona lakieru samochodowego Warszawa to:

  • zachowanie estetyki lakieru i jego oryginalnych właściwości,
  • ochrona przed promieniowaniem UV, plamami, owadami, kamieniami, zabrudzeniami,
  • łatwość utrzymania pojazdu w czystości,
  • znacząca poprawa wyglądu samochodu,
  • zminimalizowanie ryzyka wystąpienia rys i plam,
  • ochrona przed korozją,
  • oszczędność czasu i pieniędzy.

Powłoki ochronne na lakier samochodowy sprawią, że zredukujemy ryzyko mikrouszkodzeń karoserii podczas kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opady atmosferyczne, żwir i kamienie czy opadające z drzew liście.

Czym jest powłoka ceramiczna na lakier?

Powłoka ceramiczna to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które w sposób kompleksowy i skuteczny chroni karoserię samochodu przed utratą pierwotnych właściwości, negatywną zmianą wyglądu, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to rodzaj specjalnej powłoki, która charakteryzuje się bardzo dużą twardością, a tym samym odpornością na uszkodzenia i trwałością. Jednocześnie powłoka ceramiczna pozytywnie wpływa na wygląd lakieru, sprawiając, że karoseria prezentuje się okazale. 

Zastosowanie powłoki ceramicznej przede wszystkim sprawi, że lakier będzie dobrze chroniony przed promieniowaniem UV, utratą koloru, uszkodzeniami mechanicznymi, owadami, plamami i zaciekami. Jeśli jednak chcemy uzyskać odpowiedni efekt i wiedzieć, że dobrze zainwestowaliśmy nasze środki, najlepszym wyborem będzie zdecydowanie współpraca z fachowcami. Specjaliści po pierwsze ocenią, które rozwiązanie jest najlepsze dla auta, po drugie przygotują powierzchnię karoserii w odpowiedni sposób, finalnie zaś nałożą powłokę zapewniającą ochronę lakieru.

Czym jest i jakie ma zalety niewidzialna wycieraczka?

Bezpieczna i komfortowa jazda zależy nie tylko od stosowania się do przepisów ruchu drogowego i posiadania auta, które jest sprawne technicznie, ale również od tego, w jakim stanie są szyby samochodowe. Aby zapewnić sobie odpowiednią widoczność, szyby powinny być czyste, bez smug i zarysowań. Systematyczna pielęgnacja szyb jest ważna, niemniej jednak warto rozważyć zastosowanie tak zwanej niewidzialnej wycieraczki.

Niewidzialna wycieraczka to specjalna, niewidoczna i estetyczna powłoka, którą aplikuje się na szyby samochodowe. Ma ona właściwości hydrofobowe, umożliwia skuteczne zapobieganie wsiąkaniu i osiadaniu wody. Niewidzialna wycieraczka utrzymuje szyby dłużej w odpowiednim stanie, a podczas opadów ułatwia płynną pracę tradycyjnym wycieraczkom.

Rekomendowane artykuły