Opony BF Goodrich All-Terrain T/A KO2 255/75R17 111/108S

1 029,90

Opis

Opony BF Goodrich All-Terrain T/A KO2 255/75R17 111/108S

BFGoodrich – Opony całoroczne

Opony letnie BFGoodrich All Terrain T/A KO2 w rozmiarze 255/75 R17 111/108S RBL

Jak należy interpretować rozmiar 255/75 R17 omawianych opon letnich? Pierwsza liczba w rozmiarze określa jej szerokość i jest zazwyczaj podawana w milimetrach – w tym przypadku jest to 255 mm (25,50 cm). Druga liczba to wysokość profilu opony – wartość ta jest w rozmiarze podawana jako procent z szerokości – tutaj 75 to nic innego jak 75% z 255, czyli 191,25 mm. Litera to typ konstrukcji opony, najczęściej spotykane „R” to budowa radialna. Ostatnia z liczb w rozmiarze to średnica felgi, na jaką należy zamontować dany produkt – w tym przypadku 17 cali, czyli 43,18 cm. Prezentowane opony BFGoodrich All Terrain T/A KO2 255/75 R17 mają indeks nośności 111/108 – najwyższa wartość obciążenia przy jeździe z maksymalną prędkością wynosi tu 1090/1000 kg. Z kolei maksymalna dopuszczalna prędkość, z jaką można jechać na tym modelu to 180 km/h, co daje indeks prędkości S. Model letni BFGoodrich All Terrain T/A KO2 255/75 R17 w ramach europejskiego systemu etykiet otrzymał klasę F za poziom oporów toczenia, klasę B za przyczepność na mokrej nawierzchni oraz 74 dB w pomiarze hałasu zewnętrznego. Opony letnie BFGoodrich All Terrain T/A KO2 255/75 R17 są projektowane z myślą o samochodach typu Volvo XC60, Chevrolet Captiva, Mercedes Klasa S, Mercedes Klasa M czy Volvo S80.

Opona do samochodu 4×4 / SUV

Opony do aut SUV i crossover stały się bardzo popularne dopiero kilka lat temu, gdy na drogach zaczęły masowo pojawiać się właśnie tego typu samochody. Opony SUV najczęściej posiadają taki sam bieżnik, jak osobowe, ale mają usztywnione ściany boczne i wyższą nośność ze względu na większą masę i wyżej położony środek ciężkości aut, w których są montowane. Omawiany typ opon najczęściej jest oznaczony w postaci dopisku „SUV” w nazwie modelu osobowego. Mogą być one wyposażone w rant ochronny czy technologię Run Flat.

Klasa – średnia. Sprawdzone technologie oraz najlepszy stosunek ceny do jakości

Opony klasy średniej najczęściej są wybierane przez kierowców, których styl jazdy jest umiarkowany, posiadany samochód zalicza się do klasy miejskiej, kompaktowej lub średniej i jest użytkowany przeważnie w mieście, ze sporadycznymi wyjazdami w trasy. Opony klasy średniej oferują dobry poziom osiągów i są dostępne w niższych cenach niż modele premium (określa się je najczęściej oponami o dobrym stosunku ceny do jakości). Popularne marki z klasy średniej to: Uniroyal, Fulda, Firestone, Kleber BFGoodrich czy Hankook.

Etykieta unijna opon All Terrain T/A KO2 255/75 R17 czyli ocena hamowania, spalania i…

Spalanie paliwa – ocena F Opory toczenia oceniane są w siedmiostopniowej skali. Opony w aż 20% odpowiadają za zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Najbardziej oszczędne i ekologiczne są modele przydzielone do klasy „A” – najsłabsze pod tym względem jest ogumienie oznaczone notą „G”. Taką samą ocenę – „” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 0 innych produktów spełniających kryteria – opony 255/75 R17 (rozmiar) oraz letnie (sezon). Hamowanie na mokrym – ocena B Etykieta unijna ocenia między innymi przyczepność na mokrej nawierzchni. Aby wyznaczyć klasy w ramach tego parametru mierzy się drogę hamowania opon i ich siłę tarcia o nawierzchnię, a następnie porównuje z wynikami modelu referencyjnego. Za przyczepność na mokrej nawierzchni na etykietach opony mogą otrzymać klasy od A do G. Trzeba jednak pamiętać, klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli o lepszych i gorszych parametrach, a produkty z klasą G są po prostu niebezpieczne i nie dopuszcza się ich do obrotu. Identyczną notę – „” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 0 innych produktów spełniających wytyczne – opony BFGoodrich (producent), letnie (sezon) oraz 255/75 R17 (rozmiar). Hałas na zewnątrz – 74 dB Za hałas zewnętrzny unijna etykieta przewiduje przyznanie od 1 do 3 fal i umieszczenie obok nich liczbowego wyniku pomiaru w dB. Warto wspomnieć, że decyzja o umieszczeniu na etykietach właśnie tego parametru budzi pewne kontrowersje. Dla kierowców większe znaczenie ma poziom hałasu wewnętrznego, który jest odczuwany w kabinie i wpływa na komfort jazdy. Informacja o hałasie zewnętrznym emitowanym przez opony wynika z prowadzonej przez UE polityki ochrony środowiska. Wynik „74 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 6 innych produktów spełniających kryteria – opony All Terrain T/A KO2 (model) oraz 17 cali (średnica).

Firma BFGoodrich (marka Michelin)

Opony BFGoodrich zaliczane są do klasy średniej (charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości). Marka pochodzi z USA, ale obecnie jest częścią koncernu Michelin i korzysta z jego rozwiązań technologicznych (sama jednak też posiada bogaty dorobek – pierwszy samochód marki Ford miał zamontowane opony BFG). Największą popularnością wśród modeli BFGoodrich cieszą się: G-Force Winter 2 (zimowe), G-Grip (letnie) i G-Grip All Season 2 (całoroczne). Na osobną uwagę zasługują opony 4×4, w których marka obecnie się specjalizuje, np. Mud Terrain T/A KM3 czy All Terrain T/A KO2.

Symetryczna rzeźba bieżnika

Bieżnik symetryczny to rozwiązanie, które jest najstarsze pod względem technologicznym. Jest ono także najtańsze pod względem projektowania i produkcji. Dwie połowy opony z omawianą rzeźbą są takie same, co sprawia, że można je dowolnie zamontować na samochodzie i niezależnie od kierunku toczenia pracują tak samo. W efekcie osiągi opon z bieżnikiem symetrycznym są dość przeciętne, szczególnie przy wyższych prędkościach. Bieżnik symetryczny można obecnie spotkać głównie w oponach ciężarowych i dostawczych.

Oznaczenia 111/108S, RBL oraz LRC

Napisy „111/108” oraz „S” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1090/1000 kg) oraz prędkości (do 180 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. Na oponie znaleść można także oznaczenie LRC – opona posiadająca 6 warstw (płócien) oraz RBL – czarne wklęsłe litery na boku opony.

Opona letnia

Opony letnie to modele, które najlepiej sprawdzają się w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Najlepiej zamontować je, gdy średnia dobowa temperatura regularnie przekracza 7 st. C. Opony letnie mają za zadanie zapewnić dobrą przyczepność na suchej nawierzchni oraz podczas opadów deszczu, a także odpowiedni komfort jazdy i małe opory toczenia. Opony letnie najczęściej wyposażone są w bieżnik asymetryczny lub kierunkowy. Jak kupić opony letnie? Najlepiej zapoznać się z ich etykietami, sprawdzić wyniki testów i opinie użytkowników.

Gwarancja na opony All Terrain T/A KO2

Gwarancja na opony BFGoodrich jest taka sama, jak w przypadku wszystkich innych marek należących do koncernu Michelin. Jej warunki są bardzo atrakcyjne, ponieważ okres ochronny obowiązuje przez 5 lat od daty zakupu. Jeśli z oponami zacznie się dziać coś niepokojącego, to po zgłoszeniu tego faktu producent dokona ich fachowej ekspertyzy. Po uznaniu ewentualnej reklamacji wadliwy towar może zostać wymieniony na nowy lub przyznana będzie rekompensata proporcjonalna do stopnia zużycia uszkodzonej opony.

Opinie kierowców rozmiaru 255/75 R17 o oponach BFGoodrich All Terrain T/A KO2

Opinie o oponach letnich BFGoodrich można znaleźć w Internecie na forach dyskusyjnych, porównywarkach cenowych czy portalach społecznościowych. W większości przypadków prezentują się one bardzo pozytywnie. Można w nich przeczytać, że „dobrze sobie radzi z głębokimi kałużami, odporna na aquaplaning nawet na drogach wiejskich”; „wyraźnie czuć granicę przyczepności – dają pewność podczas prowadzenia auta”; „to niezawodne opony do codziennej jazdy, bardzo dobra jakość wykonania, odporne na zużycie i uszkodzenia”.

wózek widłowy hyster, focus 1.5 tdci, volvo v40 lift różnice, golf 6 otomoto, triumph street scrambler, mercedes gle coupe 2020 wymiary, audi a4 2004 rok, vw transporter t4 2.5 tdi, opel zafira 2011, 2017 toyota tundra, john deere cena, kutno auto komis, honda nss 125, peugeot 307 2009, vitara grand, peugeot rifter opinie, niemcy ograniczenia prędkości, test olejów silnikowych 5w40, honda varadero 125 cena, opel vivaro 1.6 biturbo

yyyyy