Austone Sp902 205/65R15C 102/100T Xl Dot 2018

356,00

Opis

Austone Sp902 205/65R15C 102/100T Xl Dot 2018

Austone – Opony dostawcze zimowe

Opony zimowe Austone SP902 w rozmiarze 205/65 R15 102/100T C

Opony zimowe Austone SP902 w omawianym przykładzie mają rozmiar 205/65 R15. Warto wiedzieć, że pierwsza liczba w oznaczeniu rozmiaru to szerokość opony w milimetrach – tutaj 205 mm. Druga z liczb w rozmiarze 205/65 R15 to wysokość profilu, która w rozmiarze jest podawana jako procent z szerokości – w tym prezentowanych oponach zimowych Austone SP902 205/65 R15 jest to 65% z 205, czyli 133,25 mm. Litera przed ostatnią liczbą to typ konstrukcji opony, a ostatnia z liczb w rozmiarze to średnica felgi, na jaką należy zamontować model w rozmiarze 205/65 R15 – tutaj wynosi ona 15 cali. Omawiane opony zimowe Austone SP902 205/65 R15 mają indeks prędkości T i indeks nośności 102/100. Oznacza to, że przy poruszaniu się z maksymalną dopuszczalną prędkością 190 km/h najwyższa wartość obciążenia dla jednej opony wynosi 850/800 kg. Tego typu model najczęściej jest montowany w samochodach takich, jak Mercedes Klasa E (210), Citroen Berlingo (II FL), Kia Carens (UN), BMW Seria 5 (E39) czy Renault Espace (III). Zastanawiając się nad zakupem opon zimowych Austone SP902 205/65 R15 warto zapoznać się z ich etykietą. Za opory toczenia prezentowany produkt otrzymał klasę E, za hamowanie na mokrej nawierzchni C, a pomiar hałasu zewnętrznego emitowanego przez ten model dał wynik 73 dB.

Opony do samochodów dostawczych

SP902 w rozmiarze 205/65 R15 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie dostawcze. Opony dostawcze to modele przeznaczone do samochodów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Zwykle są to różnego rodzaju vany, busy czy półciężarówki. Opony dostawcze często można rozpoznać po symbolu „C” (ang. „cargo”) w oznaczeniu rozmiaru. W przypadku takiego ogumienia mamy do czynienia z dwoma indeksami nośności (np. 113/111, gdzie pierwszy charakteryzuje oponę zamontowaną na bliźniaku, a drugi oponę na pojedynczej feldze). Opony dostawcze są odporne na zużycie i przeciążenia oraz oferują dobre prowadzenie w różnych warunkach.

Klasa – budżetowa. Alternatywa dla kierowców preferujących jazdę po mieście

Opony firmy Austone pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy budżetowej. Opony klasy ekonomicznej to idealna propozycja dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie opon, pokonują małe przebiegi roczne, posiadają samochód o mniejszej mocy lub preferują spokojny styl jazdy. Opony ekonomiczne produkowane są w oparciu o nieco starsze technologie, niż modele ze średniej lub wyższej półki i z tego wynika ich niższa cena. Oferują dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni oraz panowanie nad samochodem w warunkach zimowych. Do marek klasy ekonomicznej zaliczają się m.in. Austone, Zeetex, Riken, Achilles, Apollo, Matador czy Barum.

Etykieta unijna opon SP902 205/65 R15 czyli ocena spalania, hamowania i hałasu

Spalanie paliwa – ocena E Informacja o spalaniu paliwa zawarta na unijnej etykiecie dołączonej do opony jest ważna dla wszystkich, którym zależy na ekonomicznej jeździe, a także ochronie środowiska. To prosta zależność – im niższe opory toczenia, tym samochód spala mniej paliwa, a tym samym emituje do atmosfery mniejszą ilość szkodliwych spalin. Dane dotyczące spalania przedstawiane są za pomocą piktogramu i zakresu klas od A do G, gdzie klasa A oznacza największą ekonomiczność paliwową, a G – najmniejszą. Taką samą ocenę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 97 innych produktów spełniających kryteria – opony zimowe (sezon), 15 cali (średnica) oraz budżetowa (klasa). Hamowanie na mokrym – ocena C Przyczepność na mokrej nawierzchni określa długość drogi hamowania i bezpieczeństwo jazdy po jezdni pokrytej wodą. Tu również stosuje się skalę siedmiostopniową, w której najwyższe osiągi nagradzane są klasą „A”, a kolejne litery od „B” do „G” oznaczają coraz słabsze zachowanie na mokrej drodze. Hałas na zewnątrz – 73 dB Za hałas zewnętrzny unijna etykieta przewiduje przyznanie od 1 do 3 fal i umieszczenie obok nich liczbowego wyniku pomiaru w dB. Warto wspomnieć, że decyzja o umieszczeniu na etykietach właśnie tego parametru budzi pewne kontrowersje. Dla kierowców większe znaczenie ma poziom hałasu wewnętrznego, który jest odczuwany w kabinie i wpływa na komfort jazdy. Informacja o hałasie zewnętrznym emitowanym przez opony wynika z prowadzonej przez UE polityki ochrony środowiska. Wynik „73 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 9 innych produktów spełniających kryteria – opony 205/65 R15 (rozmiar) oraz zimowe (sezon).

Firma Austone (grupa Cooper)

Marka Austone bazuje na amerykańskiej myśli technologicznej, a produkowana jest w azjatyckich fabrykach należących do Shandong Chengshan Group. To ogumienie klasy ekonomicznej, które sprawdzi się w przypadku pokonywania niewielkich przebiegów oraz w samochodach kierowców preferujących spokojny styl jazdy. Dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym, zastosowaniu nowoczesnych wzorów bieżników oraz szerokim kanałom dotarcia, opony Austone trafiają do kierowców z ponad 100 krajów na całym świecie.

Symetryczna rzeźba bieżnika

Model SP902 (Austone) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny to rzeźba, w której dwie połowy opony są takie same. W efekcie można je dowolnie zamontować na samochodzie (kierunek toczenia czy strona opony nie mają tu znaczenia). Przekłada się to na dość przeciętne osiągi, szczególnie przy wyższych prędkościach. Z drugiej strony są one bardzo odporne na zużycie, a koszt ich projektowania i produkcji jest stosunkowo najniższy. W związku z tym bieżnik symetryczny można obecnie spotkać głównie w oponach dostawczych i ciężarowych.

Oznaczenia 102/100T, C oraz 3PMSF, M+S

Napisy „102/100” oraz „T” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 850/800 kg) oraz prędkości (do 190 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon zimowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 3PMSF – płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych oraz M+S – mud and Snow (ang. błoto i śnieg) określa opony lepiej radzące sobie w warunkach błota i śniegu, niżeli model standardowy (bez tego symbolu). C – ogumienie o wzmacnianej konstrukcji, stosowane najczęściej w autach dostawczych.

Opona zimowa

Austone SP902 205/65 R15 należy do grupy opon zimowych. Opony zimowe to produkty, których konstrukcja umożliwia bezpieczne w podróżowanie w trudnych warunkach od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Mieszanka gumowa takich opon zachowuje swoje właściwości w mroźne dni, a bieżnik pokryty lamelami ułatwia zapanowanie nad samochodem na śniegu, wodzie i błocie pośniegowym. Najczęściej spotykaną rzeźbą w przypadku opon zimowych jest kierunkowa, następnie asymetryczna (w mocniejszych samochodach). Przed zakupem opon na zimę warto zapoznać się opiniami kierowców czy wynikami testów opon. Pozwoli to wybrać najlepszy model dla siebie.

Gwarancja na opony SP902

Gwarancja na opony pozwala klientowi dochodzić swoich praw, w sytuacji, gdy po zakupie lub montażu opon okaże się, że mają one wady fabryczne spowodowane uszkodzeniem materiału czy błędami konstrukcyjnymi. W przypadku opon Austone, producent udziela gwarancji obejmującej 2 lata od daty zakupu. Warto pamiętać, że nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych, usterek wynikających z nieprawidłowego przechowywania, błędów podczas montażu i demontażu, a także powstałych w wyniku nieprawidłowej techniki jazdy.

Opinie kierowców rozmiaru 205/65 R15 o oponach Austone SP902

Opinie o oponie są obecnie zbierane od użytkowników. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy oraz informacje jak opony zachowują się w różnych warunkach. W komentarzu poza recenzją proszę o podawanie marki i modelu auta, lokalizacji (góry, miasto, trasa) oraz preferowanego stylu jazdy.

opis dowodu rejestracyjnego, yamaha vmax, sprinter autobus, katalizator golf 4 1.4 16v, triumph daytona 675, suzuki baleno wymiary, audi 80 b2 coupe, przekladnie planetarne, mini opinie użytkowników, samochody używane jarocin

yyyyy