Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Rof 275/30 R20 97 Y Xl, Fr, * Oe Bmw 4

1 368,00

Opis

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Rof 275/30 R20 97 Y Xl, Fr, * Oe Bmw 4

Goodyear – Opony letnie

Opony letnie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 w rozmiarze 275/30 R20 97Y XL, RSC, *

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 275/30 R20 97 Y zostały wyprodukowane z myślą o zapewnieniu bezpiecznego i komfortowego podróżowania. W przypadku rozmiaru 275/30 R20 ich szerokość wynosi 275 mm, wysokość profilu to procent z szerokości (tutaj 30% z 275 wynosi 82,50), litera stanowi informację o typie konstrukcji opony (zwykle radialny, ale niektóre opony mają też budowę diagonalną), a średnica felgi przeznaczonej do zamontowania na niej tej opony to 20 cali. Kolejne dwa oznaczenia (97 i Y) to odpowiednio indeks nośności i prędkości opon letnich Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 275/30 R20. Indeks nośności to najwyższa wartość obciążenia przy jeździe z maksymalną prędkością i wynosi ona tu 730 kg, natomiast sama dopuszczalna prędkość w przypadku tych opon to 300 km/h. W ramach europejskiego systemu etykietowania opon model Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 275/30 R20 otrzymał klasy A w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni, C za opory toczenia oraz wartość 71 dB za emitowany hałas zewnętrzny. Omawiany produkt najlepiej sprawdzi się w samochodach Volvo XC90, Renault Grand Scenic, BMW X5, Skoda Superb czy BMW X6.

Opona osobowa

Eagle F1 Asymmetric 5 w rozmiarze 275/30 R20 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe produkowane są z myślą o różnego rodzaju samochodach – od małych aut miejskich po mocne sportowe. Najczęściej wyposażone są bieżnik kierunkowy lub asymetryczny. Mogą w nich być również zastosowane dodatkowe rozwiązania, jak rant ochronny felgi, technologia Run Flat (umożliwiająca jazdę po przebiciu) czy wzmocniona konstrukcja. Opony osobowe są dostępne w ramach trzech klas: ekonomicznej (najbardziej atrakcyjne cenowo), średniej (optymalny stosunek cena-jakość) i premium (najwyższy poziom osiągów, nowoczesna technologia).

Klasa – premium. Opony dla wymagających kierowców oferujące innowacyjne rozwiązania

Opony firmy Goodyear pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy premium. Opony klasy premium określane są mianem najbardziej zaawansowanych technologicznie na rynku. Każdy producent posiadający w swoim portfolio markę premium, nowe rozwiązania wprowadza właśnie do niej. W efekcie opony kasy premium oferują doskonałą przyczepność w zmiennych warunkach drogowych, mają małe opory toczenia oraz są ciche i odporne na zużycie. W efekcie mogą pochwalić się doskonałymi wynikami w testach, co z kolei przyciąga zainteresowanie kierowców. Najważniejsze marki to: Goodyear, Vredestein, Nokian, Pirelli, Yokohama, Continental, Dunlop czy Michelin.

Etykieta unijna opon Eagle F1 Asymmetric 5 275/30 R20 czyli ocena hałasu, hamowania i…

Spalanie paliwa – ocena C Według standardów Unii Europejskiej, na etykiecie dołączonej do opon definiuje się aż 7 kategorii efektywności paliwowej. A oznacza najwyższą (największe oszczędności paliwa), a G najniższą. Warto zwracać uwagę na ten parametr podczas zakupu opon, ponieważ decyduje on o tym, jak dużo wydamy na codzienną eksploatację samochodu i czy przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego. Jest też prostym sposobem na porównanie parametrów wielu modeli opon bez potrzeby wczytywania się w wyniki testów i znajomości branży oponiarskiej. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskały jeszcze 3 inne produkty spełniające kryteria – opony Goodyear (producent), letnie (sezon) oraz 275/30 R20 (rozmiar). Hamowanie na mokrym – ocena A Jednym z parametrów, o którym informuje unijna etykieta na opony, jest przyczepność na mokrej nawierzchni. To bardzo ważny wskaźnik, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy na danym modelu ogumienia. Określa się ją na skali od A do G, gdzie A opisuje najkrótszą drogę hamowania, a F najdłuższą (kategoriami D i G nie określa się opon do samochodów osobowych). Różnica jednej klasy to około 3 metry dystansu w drodze hamowania, co oznacza, że między oponami skategoryzowanymi jako A i F, występuje rozbieżność drogi hamowania obejmująca aż 18 metrów. Identyczną notę – „A” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 679 innych produktów spełniających wytyczne – opony letnie (sezon), 20 cali (średnica) oraz premium (klasa). Hałas na zewnątrz – 71 dB Zmniejszenie hałasu wytwarzanego przez opony podczas jazdy, to nie tylko większy komfort dla kierowców i mieszkańców miast, ale także element wpływający na chronienie środowiska naturalnego. Dzięki zawarciu na unijnej etykiecie dołączonej do opony informacji dotyczącej hałasu zewnętrznego generowanego przez oponę, każdy kierowca może wybrać model gwarantujący odpowiedni poziom komfortu. Parametr wyraża się w decybelach, a także za pomocą piktogramu przedstawiającego trzy fale dźwiękowe, gdzie jedna fala określa opony najcichsze, a trzy – emitujące najwięcej hałasu zewnętrznego. Wynik „71 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskały jeszcze 2 inne produkty spełniające kryteria – opony Eagle F1 Asymmetric 5 (model) oraz 20 cali (średnica).

Firma Goodyear

Opony Goodyear należą do klasy premium i od wielu lat cieszą się opinią jednych z najlepszych na rynku. Pierwsze modele marki były stosowane już w pierwszych samochodach poruszających się po drogach, między innymi legendarnym Fordzie T. Obecnie na oponach Goodyear jeżdżą niezliczone ilości pojazdów na całym świecie. Oferują one najwyższy poziom osiągów niezależnie od warunków panujących na drodze, co przekłada się na szereg zwycięstw w testach, tysiące pozytywnych opinii kierowców oraz zaufanie producentów aut, którzy często stosują opony Goodyear jako oryginalne wyposażenie swoich pojazdów.

Jak sprawdza się asymetryczna rzeźba bieżnika w oponie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 275/30 R20 97Y? Poznaj jej wady i zalety

Model Eagle F1 Asymmetric 5 (Goodyear) wyposażony został w asymetryczną rzeźbę bieżnika. Czym charakteryzują się opony asymetryczne? Na pierwszy rzut oka mają bieżnik wykonany z pozornie niepasujących do siebie stref. Ich zróżnicowana konstrukcja spowodowana jest odmiennymi funkcjami – zewnętrzna część bieżnika odpowiada za prowadzenie na suchej jezdni i stabilność podczas wchodzenia w zakręty, a wewnętrzna za sprawne odprowadzanie wody. Strefy te różnią się nie tylko nacięciami i rowkami, ale mogą też być zbudowane z mieszanek gumowych o różnych właściwościach. Gwarancja doskonałych osiągów, sprawia że opony tego typu wybierane są w autach sportowych i samochodach klasy premium.

Oznaczenia 97Y, XL, RSC, * oraz FP

Napisy „97” oraz „Y” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 730 kg) oraz prędkości (do 300 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. Model Eagle F1 Asymmetric 5 (Goodyear 275/30 R20) posiada homologację * (BMW, Mini). Opona z oznaczeniem FP posiada rant chroniący felgę przed zarysowaniami. RSC (Run Flat) to technologia umożliwiająca kontynuację jazdy mimo utraty ciśnienia w oponach (do 80 km/h). XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji.

Opona letnia

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 275/30 R20 należy do grupy opon letnich. Decydując się na wybór opon letnich warto wziąć pod uwagę to, w jakich warunkach będą użytkowane i na których osiągach najbardziej zależy kierowcy – w zależności od tego można dobrać model z odpowiednim bieżnikiem (kierunkowych, symetrycznym lub asymetrycznym), który sprawdzi się najlepiej np. podczas intensywnych opadów deszczu czy na rozgrzanym asfalcie. Opony letnie montuje się, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 7°C, ponieważ tylko wtedy gwarantują pełnię bezpieczeństwa jazdy i najlepsze właściwości trakcyjne.

Gwarancja na opony Eagle F1 Asymmetric 5

Goodyear każdemu kupującemu opony marki udziela gwarancji, która obowiązuje przez 5 lat od daty produkcji (można ją znaleźć na ścianie bocznej w numerze DOT). Gwarancja na opony Goodyear dotyczy wszelkich wad związanych z jakością wykonania opon, ich konstrukcją czy materiałami użytymi podczas produkcji. W przypadku uznania ewentualnej reklamacji kierowcy przyznawana jest rekompensata finansowa w wysokości uzależnionej od stopnia zużycia wadliwych opon (tym wyższa, im mniej zużyty był wadliwy produkt).

renault captur 2016, buspas mandat, opel.adam, samochody połczyn-zdrój, skoda octavia 1.4 tsi spalanie, volkswagen suv t-roc, opel samochody uzywane, kupno pierwszego samochodu, nissan modellen 2017, s359, ford maverick, dobranie akumulatora, golf.6, reno elektryczne, nowe klocki piszczą, mazda 3 używane, golf 5 1.6 mpi opinie

https://www.bccpolska.pl/oferta